Joasia

- 10 kg

Osiągnięty cel: poprawa samopoczucia, wydolności, odchudzanie

“Od pierwszych chwil wiedziałam, że jestem w dobrym miejscu. (…) Współpraca od pierwszych chwil układała się bardzo dobrze, żeby nie napisać wzorowo. Zawsze dokładnie omwiałyśmy potrzeby i oczekiwania. Pamiętam, że dostając maila z nowym jadłospisem nie mogłam doczekać się, kiedy przetestuje kolejne nowe potrawy. Dieta była zróżnicowana i nieskomplikowana. Posiłki przygotowywało się szybko i prosto. (…) motywacją były dla mnie spadające kilogramy. Oprócz mniejszego wyniku na wadze cieszyły zmiany w wyglądzie a także lepsze wyniki morfologii! Bardzo polecam współpracę!”

Joasia, schudłam 10 kg


Zgłosiłam się do dietetyka ponieważ nie potrafiłam schudnąć samodzielnie. Kilkukrotnie podejmowałam próby odchudzania. Zazwyczaj kończyły się po upływie tygodnia czy dwóch. Waga spadała wówczas o 1-2 kg i wracałam do standardowych nawyków. W tamtym czasie chciałam, żeby wszystko zadziało się “od razu”, “już”, “teraz”. Wyglądało to tak, że zaczynam standardowo jak zaczyna się większość diet, czyli od poniedziałku. Od razu narzucałam sobie duże restrykcje jeśli chodzi o wielkość posiłku i jego skład pod kątem kaloryczności oraz aktywność fizyczną kilka razy w tygodniu. Kończyło się na tym, że szybko się wypalałam i dieta oraz aktywność szły w kąt.

Nigdy nie postrzegałam siebie jako osoby otyłej, jednakże w styczniu 2021 nastąpił moment, w którym ważyłam najwięcej w całym swoim życiu. Nie czułam się dobrze ze sobą. Wtedy też poczułam, że pora coś z tym zrobić i potrzebuję kogoś kto poprowadzi mnie poprzez to zamierzenie. Zdecydowałam się na wizytę u dietetyka i tak trafiłam na Panią Klaudię.

Po pierwsze, Pani Klaudia jest przesympatyczną osobą. Pozytywną, empatyczną, otwartą. Od pierwszych chwil wiedziałam, że jestem w dobrym miejscu. Po drugie, bardzo dobrze potrafi słuchać, a co za tym idzie odpowiadać na potrzeby pacjenta. Współpraca od pierwszych chwil układała się bardzo dobrze, żeby nie napisać wzorowo. Zawsze dokładnie omwiałyśmy potrzeby i oczekiwania. Kilka dni po naszym pierwszym spotkaniu dostałam wyniki wraz z pierwszym jadłospisem i instrukcjami jak prawidłowo z niego korzystać. Regularnie monitorowałyśmy postępy w odchudzaniu.

Pamiętam, że największą obawą jaką miałam przed pójściem do dietetyka było to, że na diecie nie będę mogła czuć się swobody w gotowaniu. Obawiałam się, że dieta zamknie moje żywienie w ramy i cała radość jaką mam z gotowania zostanie stłumiona. Okazało się, że moje obawy są całkowicie niesłusznie. Poprzez jadłospisy ułożone przez panią doktor poznałam wiele nowych, ciekawych, czasami niespotykanych połączeń smakowych. Pamiętam, że dostając maila z nowym jadłospisem nie mogłam doczekać się, kiedy przetestuje kolejne nowe potrawy. Dieta była zróżnicowana i nieskomplikowana. Posiłki przygotowywało się szybko i prosto. Za każdym razem pani doktor dostosowywała je do moich preferencji. Dla przykładu: nie było owsianek na słodko, za którymi nie przepadam, natomiast pojawiła się owsianka w wytrawnym wydaniu, która pozytywnie zaskoczyła mnie smakiem. Połączenie dorsza i pomidorów, choć nie do końca oczywiste to jednak bardzo smaczne, obecnie regularnie pojawia się w moim menu. Pieczone bataty, buraki w połączeniu z serem feta uwielbia cała rodzina.

Największą motywacją były dla mnie spadające kilogramy. Oprócz mniejszego wyniku na wadze cieszyły zmiany w wyglądzie a także lepsze wyniki morfologii! Często podczas badań miałam mniejszy niż wskazuje norma poziom hemoglobiny czy hematokryt. Po zrobieniu badań po dwóch pełnych miesiącach trwania diety okazało się, że wszystkie parametry “świecą się” na zielono.

Czy polecam współpracę? Bardzo polecam! Dlaczego? Profesjonalne podejście do tematu, duża wiedza i wsłuchanie się w potrzeby oraz preferencje pacjentów, miła, swobodna atmosfera na każdym ze spotkań, motywacja i wsparcia w procesie odchudzania, ciekawe jadłospisy zawierające smaczne, szybkie w przygotowaniu i różnorodne posiłki.

Rada dla początkującego:

Często ten pierwszy krok jest najtrudniejszy. Ciężko się zebrać i go wykonać. W tym przypadku umówić się na wizytę i dotrzeć w wybranym terminie do gabinetu. Trzeba wówczas stanąć na wadze, która zazwyczaj pokazuje wynik jakiego nie chcemy widzieć. Następnie zerwać z nawykami, które kultywowaliśmy przez długi czas i wprowadzić nowe, które na początku nie są “nasze” i niekiedy ciężko do nich przywyknąć. Powiedzmy sobie szczerze, na początku nie jest łatwo. Nie jest łatwo, ale na pewno jest warto. Wprowadzone zasady z czasem stają się integralną częścią naszego funkcjonowania. Spadające kilogramy i luźniejsze ubrania najzwyczajniej na świecie cieszą, a satysfakcja z tego, że daliśmy radę powalczyć o prawidłową masę ciała oraz zdrowie jest ogromna.

Skuteczne odchudzanie lub wymarzona forma sportowa?
Proste i smaczne posiłki, które znajdziesz w swojej indywidualnej diecie sprawią, że utrata kilogramów będzie dla Ciebie naprawdę łatwym zadaniem.

A jeśli zależy Ci na optymalnej formie sportowej, zadbamy o to, żeby twoja regeneracja była na najwyższym poziomie.
Skuteczne odchudzanie w Centrum SPOT