Mariusz

- 10 kg

Osiągnięty cel: spadek cholesterolu, odchudzanie, poprawa samopoczucia

„Współpracę oceniam wzorowo, a świadczą o tym najlepiej stracone kilogramy oraz poprawa sylwetki, wydolności, składu ciała oraz wyników badań. W zaledwie 3 miesiące waga z 96 kg zmniejszyła się do 87,5 kg, natomiast masa mięśniowa pozostała na tym samym poziomie. (…) Trzeba przyznać, że jadłospis był/jest urozmaicony w takim stopniu, że nie ma się ochoty na dojadanie.”

Mariusz, schudłem 10 kg i poprawiłem wyniki badań


Decyzję o oddaniu się pod opiekę profesjonalnego dietetyka podjąłem po obejrzeniu zdjęć zrobionych na basenie w grudniu 2021 r.

Od zawsze sport był częścią mojego życia co niekoniecznie przekładało się na zdrowe żywienie. Ilość spalanych kalorii podczas treningów pozwalała zachować dobrą sylwetkę niekoniecznie przejmując się rodzajem jedzenia. Po przerwaniu ćwiczeń, rozpoczęciem pracy biurowej, założeniem rodziny nawyki pozostały co doprowadziło do otyłości. Do tego należy dodać schorzenia przewlekłe oraz pogarszające się wyniki badań.

Diety „internetowe” nie pomagały ponieważ nie były dopasowane pod indywidualny przypadek, co skutkowało powrotem do starych nawyków. Wszystko to złożyło się aby zrobić coś ze swoim zdrowiem i rozpocząć współpracę z Panią Klaudią.

Współpracę rozpoczęliśmy jak to zwykle bywa od wywiadu mailowego. Podejście Pani Klaudii od razu mi się spodobało dlatego zdecydowałem się na współpracę. Na wizytę poszedłem w styczniu 2022. W gabinecie przeprowadzono dokładny wywiad wraz z analizą składu ciała. Pierwsze wytyczne otrzymałem w ciągu tygodnia.

Współpracę oceniam wzorowo, a świadczą o tym najlepiej stracone kilogramy oraz poprawa sylwetki, wydolności, składu ciała oraz wyników badań. W zaledwie 3 miesiące waga z 96 kg zmniejszyła się do 87,5 kg, natomiast masa mięśniowa pozostała na tym samym poziomie.

Po otrzymaniu pierwszego jadłospisu musiałem odczekać tydzień zanim przystąpiłem do jego realizacji. Decyzja o diecie została już podjęta ale nadal trzeba było się pożegnać ze starymi nawykami. Dieta na pierwszy rzut oka wydawała się skomplikowana co zupełnie nie miało potwierdzenia przy realizacji przepisów. Trzeba przyznać, że jadłospis był/jest urozmaicony w takim stopniu, że nie ma się ochoty na dojadanie. Niektóre dania można powiedzieć, że są formą deseru co znacznie ułatwia rezygnację z niezdrowych nawyków. Jak to z jadłospisami bywa, znalazła się jedna czy dwie potrawy, które nie trafiły w kubki smakowe. Jednak z uwagi na to, że jadłospis składa się propozycji dań na każdy posiłek na 7 dni tygodnia, nie ma problemu z dopasowaniem diety do własnych potrzeb. Indywidualne dopasowanie dań oraz ich smak oceniam na piątkę z plusem 🙂

Chyba nie będzie to nic odkrywczego jeśli powiem, że najbardziej motywowały mnie do działania wskazania wagi oraz zmniejszający się obwód brzucha. Największą zachętą do działania było założenie ubrań czekających w szafie na „lepsze czasy”. Ponadto poprawiły się wyniki badań oraz osiągi na siłowni/treningach. Efekty diety pokazują, że jadłospis i jego kaloryczność jest odpowiednio dopasowana ponieważ mimo redukcji wagi masa mięśniowa nie uległa zmianie a siła i wydolność uległa poprawie.

Serdecznie polecam współpracę z uwagi na indywidualne podejście do pod konkretny przypadek. Pani Klaudia dopasowała posiłki tak aby były smaczne i zdrowe. Dieta w pełni zaspokaja moje potrzeby i nie mam ochoty na niezdrowe jedzenie. Już po 3 miesiącach zauważyłem znaczne zmiany w moim podejściu do jedzenia i zmianę nawyków żywieniowych. Poza tym czuję się lepiej, mam lepsze samopoczucie oraz otrzymałem zastrzyk energii do działania. Także jak najbardziej można jeść smacznie i zdrowo.

Rada dla początkującego:

Chyba najważniejszą zasadą jest danie organizmowi chwili czasu na reakcje po wprowadzonych zmianach. Wiem po sobie, że przy dietach „internetowych” nie udawało mi się doczekać tych magicznych 2-3 tygodniu po których zaczynają się pierwsze efekty. Jeśli dieta skomponowana jest pod ciebie nie ma z tym problemu, bo wszystko co organizm potrzebuje jest w niej zawarte i nie ma się ochoty na podjadanie. Bardzo ważne jest też podejście domowników i wsparcie w diecie. Z tym dużo łatwiej jest osiągnąć sukces.

Skuteczne odchudzanie lub wymarzona forma sportowa?
Proste i smaczne posiłki, które znajdziesz w swojej indywidualnej diecie sprawią, że utrata kilogramów będzie dla Ciebie naprawdę łatwym zadaniem.

A jeśli zależy Ci na optymalnej formie sportowej, zadbamy o to, żeby twoja regeneracja była na najwyższym poziomie.
Skuteczne odchudzanie w Centrum SPOT