Paulina

- 9 kg

Osiągnięty cel: odchudzanie, poprawa wydolności fizycznej

“Współpraca przebiegała świetnie! Podobało mi się, że Oliwia wzięła pod uwagę moje preferencje żywieniowe i ułożyła dietę, której trzymałam się z przyjemnością (…) robiłam bardziej przemyślane zakupy, które się nie marnowały, nie traciłam pieniędzy i czasu na chodzenie po sklepie bez konkretnego planu!”

Paulina, schudłam 9 kg i poprawiłam wydolność fizyczną


Zgłosiłam się do dietetyka przede wszystkim dla siebie, zawsze prowadziłam sportowy tryb życia, dużo ćwiczyłam, ale nigdy nie towarzyszyła temu konkretna dieta. Nie dbałam o to, o której jem kolację, nie miałam pojęcia o kaloryczności czy wartości odżywczej moich posiłków. Stwierdziłam, że spróbuję – żeby czuć się po prostu lepiej i zdrowiej. Chciałam poprawić swoje nawyki żywieniowe, zadbać o regularność jedzenia i zrzucić kilka kilogramów. Nie miałam jednego konkretnego celu, chciałam, żeby efekty były po prostu widoczne. Poza tym nigdy wcześniej nie korzystałam z pomocy specjalisty i chciałam zobaczyć, jak wygląda taka współpraca. 

Współpraca przebiegała świetnie! Podobało mi się, że Oliwia wzięła pod uwagę moje preferencje żywieniowe i ułożyła dietę, której trzymałam się z przyjemnością. Dla mnie niespodzianką było szykowanie zupy na kolację – wcześniej jadłam je wyłącznie na obiad. To było ciekawe rozwiązanie i fajna inspiracja kulinarna. Podobało mi się również, że robiłam bardziej przemyślane zakupy, które się nie marnowały, nie traciłam pieniędzy i czasu na chodzenie po sklepie bez konkretnego planu. Dużym plusem współpracy z dietetykiem jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy o jedzeniu, co przydaje się po zakończeniu ścisłej diety. 

Nie chodziło mi wyłącznie o te kilka kilogramów, ale o nawyki i lepszą kondycję. Motywowało mnie dobre samopoczucie i komplementy znajomych! 

Przede wszystkim podobały mi się świetne posiłki – są kreatywne, a ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu. Osobiście doceniam Oliwię za ułożenie bezmięsnej diety spełniającej moje wymagania. Nie zawsze jest to takie oczywiste

Myślę, że ciężko jest poprawić swoje nawyki żywieniowe stosując diety internetowe albo porady specjalistów online. Możliwość kontaktu, rozmowy ze specjalistą to dodatkowa motywacja! 

Rada dla początkującego:

Osobom dopiero rozpoczynającym pracę z dietetykiem poleciłabym nie myśleć o tym jako o “przymusie” czy “karze”. Współpraca z dietetykiem to okazja na poprawę zdrowia i możliwość poznania lepiej swojego ciała. Pamiętaj, że dieta to proces — ja efekty zauważyłam dopiero po paru tygodniach. Poza dietą, warto pomyśleć o dodaniu aktywności fizycznej. Nie musi być to od razu wyczerpujący crossfit, na początek wystarczą dłuższe spacery.

Skuteczne odchudzanie lub wymarzona forma sportowa?
Proste i smaczne posiłki, które znajdziesz w swojej indywidualnej diecie sprawią, że utrata kilogramów będzie dla Ciebie naprawdę łatwym zadaniem.

A jeśli zależy Ci na optymalnej formie sportowej, zadbamy o to, żeby twoja regeneracja była na najwyższym poziomie.
Skuteczne odchudzanie w Centrum SPOT