Bartłomiej Pomorski

Dietetyk sportowy, współzałożyciel SPOT
#supermoce
  • wertowanie publikacji naukowych
  • prowadzenie szkoleń
  • wystąpienia na konferencjach
  • dobre relacje z Pacjentami

Cześć!

Nazywam się Bartek Pomorski i jestem dietetykiem klinicznym oraz sportowym. Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wspólnie z Klaudią Wiśniewską założyliśmy Centrum Terapii Dietetycznej SPOT, aby pomagać pacjentom, którzy cenią sobie naukowe podejście do dietetyki.

Moja przygoda z dietetyką trwa od wielu lat. Chwilę po studiach założyłem Akademię Dietetyki Sportowej (ADS) oraz Polskie Towarzystwo Dietetyki Sportowej (PTDS), którego byłem prezesem. Jako PTDS zorganizowaliśmy kilka świetnych międzynarodowych konferencji, a w ramach ADS przeprowadziłem kilkaset szkoleń. Chociaż ten etap w moim życiu był dużym i wdzięcznym wyzwaniem, największe spełnienie zawsze czułem współpracując dietetycznie z drugim człowiekiem.

Jako dietetyk sportowy podejmowałem się wielu wyzwań. Byłem dietetykiem sportowym podczas przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku, pracowałem jako dietetyk reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Współpracowałem z reprezentacją osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

Pomimo tego, że dietetyka sportowa to moja pierwsza dietetyczna miłość, ostatnie lata poświęciłem dietetyce gastroenterologicznej, głównie zaburzeniom interakcji osi mózgowo-jelitowej (m.in. Zespół Jelita Drażliwego, przerost mikrobioty jelitowej – SIBO/IMO, dyspepsja czynnościowa, zaparcia czynnościowe).

Ukończyłem m.in.:

  • Kurs dotyczący diety low FODMAP organizowany przez Monash University,
  • Kurs dotyczący diety low FODMAP organizowany przez GI Institute (University of Michigan),
  • Szkolenia dotyczące IBS organizowane przez United European Gastroenterology,
  • Szkolenia organizowane przez Rome Foundation dotyczące zaburzeń interakcji osi mózgowo-jelitowej.

Kiedy przestaję myśleć o dietetyce (bardzo rzadko) spełniam się w roli taty 4-letniej Tosi oraz 3-letniego Julka. A jeżeli jakimś cudem jeszcze drzemią we mnie pokłady energii to pozbywam się ich całkowicie na macie trenując brazylijskie jiu-jitsu (purpurowy pas).

Uwielbiam naukę i wierzę, że dzięki niej jesteśmy w stanie skutecznie pomagać naszym pacjentom w SPOT osiągać ich dietetyczne cele.

Skuteczne odchudzanie lub wymarzona forma sportowa?
Proste i smaczne posiłki, które znajdziesz w swojej indywidualnej diecie sprawią, że utrata kilogramów będzie dla Ciebie naprawdę łatwym zadaniem.

A jeśli zależy Ci na optymalnej formie sportowej, zadbamy o to, żeby twoja regeneracja była na najwyższym poziomie.
Skuteczne odchudzanie w Centrum SPOT